Odchyt domén

Ponúkame Vám možnosť odchytu domén, ktoré ich pôvodní majitelia nechali expirovať a v najbližšej dobe budú zmazané – opäť dostupné na registráciu. Na rozdiel od iných služieb, ktoré ponúkajú odchyt slovenských domén na báze „kto skôr príde, ten skôr melie“ (Wikipédia: FCFS), si u nás môže doménu objednať každý užívateľ, bez ohľadu na to či si ju už niekto iný objednal. V prípade, že o doménu prejaví záujem viac záujemcov, je doména po úspešnom odchyte vydrzažená a jej majiteľom sa stane užívateľ s najvyšším prihodením v privátnej aukcii*.

Aukcie odchytených domén

Ak si odchyt domény objednalo viac užívateľov, po úspešnom odchyte je aukcia vydražená v privátnej aukcii, v ktorej môžu prihadzovať len užívatelia, ktorí si odchyt danej domény objednali. Vyvolávacia cena je v tomto prípade cenníková cena odchytu (35 Eur bez DPH). Aukcie odchytených domén trvajú vždy 3 kalendárne dni. Po skončení aukcie má víťaz 7 dní na zaplatenie. Pokiaľ víťaz neuhradí sumu do 7 kalendárnych dní, doména je ponúknutá druhému v poradí, za jeho najvyšší bid. V prípade neuhradenia sumy je užívateľské konto pre ďalšie odchyty zablokované, a užívateľ sa ďalej nemôže zúčastňovať akéhokoľvek obchodovania v rámci platformy Aftermarket.sk.

Zoznam expirovaných domén

Zoznam expirovaných domén obsahuje domény, ktoré by mohli byť onedlho uvoľnené. Neznamená to však, že všetky uvedené domény budú skutočne uvoľnené. Držitelia domén majú možnosť predĺžiť domény až do obdobia 24 hodín pred zmazaním, kedy doména prejde do stavu DOM_DEL. Domény v stave DOM_DEL budú zmazané.

Domény zo zoznamu expirovaných si môžete pridať na odchyt. Ak doména zo zoznamu vypadne (predĺženie), budete o tom informovaný emailom.

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku?

Ak ste nenašli informácie, ktoré ste hľadali, môžete nám poslať svoju otázku a my sa Vám pokúsime čo najskôr odpovedať.