Často kladené otázky

Počas nášho fungovania nám už prišlo niekoľko desiatok mailov, v ktorých sa pýtate na rôzne otázky v súvislosti s našou službou. Vyberáme niekoľko najčastejších otázok, ktoré by mohli zaujímať každého, kto má záujem o odchyt domén.

Zaregistrovali ste doménu, ktorú som zabudol predĺžiť. Čo mám robiť?

Žiaľ, ak sme doménu úspešne registrovali pre nášho zákazníka, je už na získanie domény neskoro. Môžete skúsiť kontaktovať nového majiteľa a dohodnúť sa s ním na odkúpení domény. Keďže po odchyte už nie je možné vstúpiť do aukcie, odporúčame zadať odchyt kedykoľvek pred dátumom zmazania domény. V takom prípade máte istotu, že pokiaľ sa nám doménu podarí získať, budete prizvaný do aukcie.

Doména je v stave pendingDelete, v zozname expirovaných domén ju však nevidím.

Podobné situácie sa vyskytujú v novom systéme len veľmi zriedkavo. Zoznam expirovaných domén preberáme priamo z registra, takže sa spoliehame na presnosť uvedených informácií. Ak na podobný prípad narazíte, prosím, kontaktujte nás.

Prečo cena domény nezodpovedá cenníkovej cene za odchyt?

Ak bolo záujemcov o doménu viac, doména je vydražená v aukcii. Znamená to, že cena, ktorú vidíte v aukcii, je aktuálne najvyššie prihodenie.

Môžem sa spoľahnúť, že doménu odchytíte?

Nie, na 100% vám odchyt nezaručíme už kvôli samotnému princípu fungovania domén a ich životného cyklu. Ak niekto garantuje 100% odchyt, ide o zavádzajúce tvrdenie.

Doménu ste neodchytili. Čo mám robiť?

Žiaľ, aj táto situácia môže nastať. Pre získanie objednaných domén robíme maximum, niekedy sa nám to však nepodarí. Môžete kontaktovať nového majiteľa a skúsiť od neho doménu odkúpiť, prípadne počkať ďalšie registračné obdobie, alebo nájsť inú alternatívu.

V prípade, že potrebujete pomoc pri odkúpení domény od jej vlastníka, napíšte nám.

Chcem si stiahnúť zoznam expirovaných domén a analyzovať ich. Ako sa k zoznamu dostanem?

Export expirovaných domén na 1 deň (delete date od 23:59:59 GMT zajtrajšieho dňa) je k dispozícii na adrese: https://aftermarket.sk/expired/download/1.txt

Zoznam na najbližších 7 dní je k dispozícii na adrese: https://aftermarket.sk/expired/download/7.txt

publikované pred 7 rokmi / naposledy upravené pred 4 rokmi

Potrebujete poradiť?
Ak ste nenašli informácie, ktoré ste hľadali, pošlite nám svoju otázku na support@aftermarket.sk