Odchyt domén

Ponúkame Vám možnosť odchytu domén, ktoré ich pôvodní majitelia nechali expirovať a v najbližšej dobe budú zmazané – opäť dostupné na registráciu. Na rozdiel od iných služieb, ktoré ponúkajú odchyt slovenských domén na báze „kto skôr príde, ten skôr melie“ (Wikipédia: FCFS), si u nás môže doménu objednať každý užívateľ, bez ohľadu na to či si ju už niekto iný objednal. V prípade, že o doménu prejaví záujem viac záujemcov, je doména po úspešnom odchyte vydrzažená a jej majiteľom sa stane užívateľ s najvyšším prihodením v privátnej aukcii*.

Aukcie odchytených domén

Ak si odchyt domény objednalo viac užívateľov, po úspešnom odchyte je aukcia vydražená v privátnej aukcii, v ktorej môžu prihadzovať len užívatelia, ktorí si odchyt danej domény objednali. Vyvolávacia cena je v tomto prípade cenníková cena odchytu (25€ bez DPH). Aukcie odchytených domén trvajú vždy 3 kalendárne dni. Po skončení aukcie má víťaz 7 dní na zaplatenie. V prípade neuhradenia sumy je užívateľské konto pre ďalšie odchyty zablokované a užívateľ sa ďalej nemôže zúčastňovať akéhokoľvek obchodovania v rámci platformy Aftermarket.sk.

Zoznam expirovaných domén

Zoznam expirovaných domén obsahuje domény, ktoré by mohli byť onedlho uvoľnené. Neznamená to však, že všetky uvedené domény budú skutočne uvoľnené. Držitelia domén majú možnosť predĺžiť svoje domény až do ich zmazania.

Domény zo zoznamu expirovaných si môžete pridať na odchyt. Ak doména zo zoznamu vypadne (držiteľ sa rozhodne doménu predĺžiť), budete o tom informovaný emailom.

K dispozícii máte ako registrovaný užívateľ možnosť nechať si zasielať zoznam expirovaných domén na váš e-mail. Aktuálne sú k dispozícii dva zoznamy (zoznamy domén je možné stiahnuť aj priamo, v textovom formáte, na uvedených odkazoch)

  1. Zoznam expirovaných domén na nasledujúci deň (zoznam na 1 deň vo formáte TXT)
  2. Zoznam expirovaných domén na nasledujúcich 7 dní (zoznam na 7 dní vo formáte TXT)

publikované pred 8 rokmi / naposledy upravené pred 3 rokmi

Potrebujete poradiť?
Ak ste nenašli informácie, ktoré ste hľadali, pošlite nám svoju otázku na support@aftermarket.sk