Blog

Úprava Pravidiel poskytovania domén

16. januára 2018 Komisia pre správu národnej domény odhlasovala zmenu pravidiel poskytovania domén. Viac informácií nájdete v sekcii Novinky na stránkach SK-NICu, alebo priamo v dokumentoch, kde sa okrem nových pravidiel nachádza aj dokument s vyznačenými zmenami.

Aký bol rok 2017?

Je to už nejaký ten piatok čo sme vstúpili do nového kalendárneho roka. Chceli by sme sa však podeliť o krátky súhrn toho, čo sa udialo počas minulého roka. A nebolo toho práve mále.

Migrácia na nový systém správcu domény

V uplynulých dňoch prebehla migrácia na strane SK-NICu. Správca slovenskej domény počas odstávky implementoval zásadne zmeny týkajúce sa správy domén a komunikácie s registrátormi. Ako sa zmeny dotkli nás a čo bude nasledovať?

Obnovenie automatického generovania faktúr

Pred časom sme z dôvodu úprav a testovania nového rozhrania SK-NICu vypli automatické generovanie faktúr v našom systéme, aby sme sa vyhli prípadným nekonzistenciám. Boli sme pripravení na to, že nové pravidlá SK-NICu a ich nové rozhranie budú funkčné od uvedeného dátumu. Na poslednú chvíľu však nasadenie nového systému SK-NIC odložil a tak sme sa rozhodli vrátiť sa k pôvodnému generovaniu faktúr.

Tipy na odchyt (11. - 17. máj)

Opäť po dlhšom čase tu máme Tipy na odchyt - tento raz to však bude prehľad domén v stave DOM_HELD, ktoré by mohli byť zmazané v najbližších siedmich dňoch.

Aký bol rok 2016 pre Aftermarket?

Ak nerátam tých pár dní, počas ktorých sme začínali na konci roka 2015, tak rok 2016 bol pre Aftermarket prvým rokom fungovania. Prvých 5 mesiacov sme pracovali na systéme a webe. Po zvyšok roku sme testovali, upravovali a menili to s čím sme neboli spokojní. Niekoľko mesiacov je naša platforma na odchyt domén dostupná aj pre verejnosť, v rámci našej public beta verzie. Dnes je čas podeliť sa o informácie, ktoré na naších stránkach nenájdete.

Vianočný update

Je tu zas ten čas, kedy sa väčšina z nás zaoberá úplne inými vecami, než upravovaním svojích webov. A tak to má byť. Napriek tomu sme pre všetkých, ktorí si nenechávajú újsť pekné domény ani na Vianoce, pripravili novú odľahčenú verziu nášho webu. Je jednoduchší, prehľadnejší a pribudlo pár drobností, ktoré by nám mali uľahčiť život.

Odchyt a obchodovanie domén dostupné v testovacej prevádzke

Od 11.5.2016 je AfterMarket konečne dostupný na svojej adrese https://aftermarket.sk. Aj keď ide o testovaciu prevádzku v ktorej by sme chceli odladiť chyby, už teraz môžete využívať niektoré služby.

Testujeme AfterMarket